APM2T80P201256GAN-HTM1
Apacer Memory America
Product No:
APM2T80P201256GAN-HTM1
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 256GB M.2 MLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 160MB/s
Current - Max 450mA (Typ)
Size / Dimension 80.00mm x 22.00mm x 3.80mm
Product Status Obsolete
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Weight -
Form Factor M.2 Module
Series P201-M
Speed - Read 430MB/s
Type SATA III
Memory Size 256GB
Voltage - Supply 3.3V