Home / Fixed Inductors / APMI00100750R20L00
minImg
APMI00100750R20L00
Chilisin Electronics
Product No:
APMI00100750R20L00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 33A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.195" (4.96mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 31 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 0.39mOhm
Inductance 200 nH