APS18A7A128G-6BTL
Apacer Memory America
Product No:
APS18A7A128G-6BTL
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 128GB 1.8" SLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 445MB/s
Current - Max 470mA (Typ)
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Form Factor 1.8"
Series SFD18A
Speed - Read 530MB/s
Type SATA III
Memory Size 128GB
Voltage - Supply 3.3V