APS18AFA064G-4BTM1G
Apacer Memory America
Product No:
APS18AFA064G-4BTM1G
Description:
SSD 64GB 1.8" MLC SATA III 5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 90MB/s
Current - Max 230mA
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 1.8"
Series SM210-18
Speed - Read 365MB/s
Type SATA III
Memory Size 64GB
Voltage - Supply 5V