APS18AFA064G-6BTM1GW
Apacer Memory America
Product No:
APS18AFA064G-6BTM1GW
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 64GB 1.8" SLC SATAIII 3.3-5V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 90MB/s
Current - Max 465mA
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Active
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (SLC)
Weight -
Form Factor 1.8"
Series SM210-18
Speed - Read 385MB/s
Type SATA III
Memory Size 64GB
Voltage - Supply 3.3V, 5V