APS18AFA512G-4ATM1GWL
Apacer Memory America
Product No:
APS18AFA512G-4ATM1GWL
Manufacturer:
Apacer Memory America
Description:
SSD 512GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 355MB/s
Current - Max 755mA
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Obsolete
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 1.8"
Series SM210-18
Speed - Read 505MB/s
Type SATA III
Memory Size 512GB
Voltage - Supply 3.3V