APS18HPA032G-3TMW
Apacer Memory America
Product No:
APS18HPA032G-3TMW
Description:
SSD 32GB 1.8" MLC SATA III 3.3V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Speed - Write 95MB/s
Current - Max 670mA (Typ)
Size / Dimension 78.50mm x 54.00mm x 5.00mm
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Weight -
Form Factor 1.8"
Series SFD18H-M
Speed - Read 510MB/s
Type SATA III
Memory Size 32GB
Voltage - Supply 3.3V