APS25AFB256G-4DTM1GT
Apacer Memory America
Product No:
APS25AFB256G-4DTM1GT
Description:
SSD 256GB 2.5" MLC SATA III 5V
User Guide
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Speed - Write 390MB/s
Current - Max 560mA
Size / Dimension 100.00mm x 69.84mm x 9.30mm
Product Status Discontinued at Digi-Key
Memory Type Solid State Drive (SSD) FLASH - NAND (MLC)
Form Factor 2.5"
Series SU210-25
Speed - Read 505MB/s
Type SATA III
Memory Size 256GB
Voltage - Supply 5V