Home / Fixed Inductors / APSC00070730470MS0
minImg
APSC00070730470MS0
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00070730470MS0
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 700mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 238mOhm Max
Inductance 47 µH