Home / Fixed Inductors / APSC00131380100T00
minImg
APSC00131380100T00
Chilisin Electronics
Product No:
APSC00131380100T00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.315" (8.00mm)
Tolerance ±30%
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 22mOhm Max
Inductance 10 µH