Home / Fixed Inductors / APSD00030321120M00
minImg
APSD00030321120M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD00030321120M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 640mA
Inductance Frequency - Test 2.52 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 350mOhm Max
Inductance 12 µH