Home / Fixed Inductors / APSD000303213R3M00
minImg
APSD000303213R3M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD000303213R3M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.25A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.130" L x 0.118" W (3.30mm x 3.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 170mOhm Max
Inductance 3.3 µH