Home / Fixed Inductors / APSD000605453R5M00
minImg
APSD000605453R5M00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD000605453R5M00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.4A
Inductance Frequency - Test 7.96 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.193" (4.90mm)
Tolerance ±20%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 3.5 µH