Home / Fixed Inductors / APSD00080735121K00
minImg
APSD00080735121K00
Chilisin Electronics
Product No:
APSD00080735121K00
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 490mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.150" (3.80mm)
Tolerance ±10%
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 540mOhm Max
Inductance 120 µH