Home / Fixed Inductors / APSR00080725220T00
minImg
APSR00080725220T00
Chilisin Electronics
Product No:
APSR00080725220T00
Manufacturer:
Chilisin Electronics
Description:
INDUCTOR POWER
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.13A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.098" (2.50mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 1.52 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.343" L x 0.291" W (8.70mm x 7.40mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Inductance 22 µH