APXA100ARA331MHC0G
Chemi-Con
Product No:
APXA100ARA331MHC0G
Manufacturer:
Chemi-Con
Description:
CAP ALUM POLY 330UF 20% 10V SMD
In Stock : 968
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 15000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 14mOhm
Ratings -
Series NPCAP™-PXA
Type Polymer
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 4.42 A @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 330 µF