AR151C471K4R
KYOCERA AVX
Product No:
AR151C471K4R
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.150" (3.81mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated 100V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series SkyCap® AR
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 470 pF