AR215F472K4RTR1
KYOCERA AVX
Product No:
AR215F472K4RTR1
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Temperature Coefficient X8R
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4700 pF