ARF130O-24S
ARCH Electronics Corp
Product No:
ARF130O-24S
Manufacturer:
ARCH Electronics Corp
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 119W
Product Status Active
Efficiency 90%
Mfr ARCH Electronics Corp
Features Adjustable Output, PFC, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -30°C ~ 70°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Output 5 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CB, CE, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.59" L x 2.15" W x 1.36" H (91.2mm x 54.6mm x 34.5mm)
Number of Outputs 1
Current - Output 1 5.417 A
Series ARF130O (130W)
Power (Watts) 119W (130W Forced Air)