ARJ22A12X
Panasonic Electric Works
Product No:
ARJ22A12X
Description:
RELAY RF DPDT 300MA 12V
User Guide
Operating Temperature -30°C ~ 70°C
Coil Power 150mW
Switching Voltage 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 300 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 12.5 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 960 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Series ARJ
Operate Time 5 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Gold Plating
Coil Voltage 12VDC
Must Operate Voltage 9 VDC