ARS12Y24X
Panasonic Electric Works
Product No:
ARS12Y24X
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 400mW
Switching Voltage 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 500 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 1.44 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form SPDT (1 Form C)
Series ARS
Operate Time 10 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Gold Plating
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC