ARS14A24Z
Panasonic Electric Works
Product No:
ARS14A24Z
Description:
RELAY RF SPDT 500MA 24V
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Coil Power 200mW
Switching Voltage 30VDC - Max
Contact Rating (Current) 500 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 8.3 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 2.88 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Contact Material Gold Plating
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC