AS1328A-BQFT-12
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
AS1328A-BQFT-12
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
16-TQFN (3x3)
Description:
IC REG BUCK 1.2V 3A 16TQFN
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier Yes
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-TQFN (3x3)
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 2.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 16-WFQFN Exposed Pad
Frequency - Switching 1.5MHz
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V