AS1372-BWLT-13
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
AS1372-BWLT-13
Manufacturer:
ams-OSRAM USA INC.
Package:
5-WLCSP (1.34x0.97)
Description:
IC REG LINEAR 1.3V 350MA 5WLCSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
PSRR 85dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 4.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 350mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 5-WLCSP (1.34x0.97)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 5-UFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.3V
Voltage Dropout (Max) 0.11V @ 350mA (Typ)