AS1374-BWLT-285
ams-OSRAM USA INC.
Product No:
AS1374-BWLT-285
Package:
6-WLCSP
Description:
IC REG LINEAR 2.85V/2.85V 6WLCSP
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
PSRR 85dB ~ 50dB (1kHz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 2
Current - Output 200mA, 200mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-WLCSP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-UFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr ams-OSRAM USA INC.
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.85V, 2.85V
Voltage Dropout (Max) 0.15V @ 100mA