ASD07H-12S15
Astrodyne TDI
Product No:
ASD07H-12S15
Description:
Isolated and Regulated 7.5 WATT
User Guide
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 84%
Mfr Astrodyne TDI
Features Remote On/Off
Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series ASD07H (7W)
Power (Watts) 7.5 W