ASD10-48D15
Astrodyne TDI
Product No:
ASD10-48D15
Manufacturer:
Astrodyne TDI
Description:
10W Dual Output Isolated and Reg
In Stock : 24
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 2A
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 6-DIP Module
Efficiency 82%
Mfr Astrodyne TDI
Features -
Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Approval Agency -
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.31" H (50.8mm x 25.4mm x 7.8mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series ASD10 (10W)
Power (Watts) 10 W