ASD15H-12S3
Astrodyne TDI
Product No:
ASD15H-12S3
Description:
Isolated and Regulated 15 WATT O
User Guide
Voltage - Input (Max) 18V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 3.75A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case 8-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 80%
Mfr Astrodyne TDI
Features Remote On/Off
Operating Temperature -25°C ~ 71°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 500 V
Approval Agency cURus
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.50" W x 0.45" H (50.8mm x 38.1mm x 11.5mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series ASD15H (15W)
Power (Watts) 12 W