ASMBJ26A-HF
Comchip Technology
Product No:
ASMBJ26A-HF
Package:
SMB/DO-214AA
Description:
DIODE TVS 26V 600W SMB UNI-DIR A
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14.3A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Product Status Active
Supplier Device Package SMB/DO-214AA
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V