ASR14JT2M20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASR14JT2M20
Description:
RES 2.2M OHM 5% 1/4W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 2.2 MOhms
Series ASR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W