ASR1JA100R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASR1JA100R
Description:
RES 100 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 100 Ohms
Series ASR
Power (Watts) 1W