ASR1JA1K20
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASR1JA1K20
Description:
RES 1.2K OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Supplier Device Package Axial
Resistance 1.2 kOhms
Series ASR
Power (Watts) 1W