ASR1JA47R0
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASR1JA47R0
Package:
Axial
Description:
RES 47 OHM 5% 1W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.591" H (5.00mm x 15.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 47 Ohms
Series ASR
Power (Watts) 1W