ASRM12JA150R
Stackpole Electronics Inc
Product No:
ASRM12JA150R
Package:
Axial
Description:
RES 150 OHM 5% 1/2W AXIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.354" L (3.00mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient 0/ -1800ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 150 Ohms
Series ASRM
Power (Watts) 0.5W, 1/2W