Home / Oscillators / ASTMUPLDE-200.000MHZ-LJ-E
minImg
ASTMUPLDE-200.000MHZ-LJ-E
Abracon LLC
Product No:
ASTMUPLDE-200.000MHZ-LJ-E
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
MEMS OSC XO 200.0000MHZ LVDS SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) 35mA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 55mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series ASTMUPLD
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.25V ~ 3.63V
Output LVDS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator MEMS
Frequency 200 MHz