Home / Oscillators / ASV-16.384MHZ-EJ-T
minImg
ASV-16.384MHZ-EJ-T
Abracon LLC
Product No:
ASV-16.384MHZ-EJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
XTAL OSC XO 16.3840MHZ HCMOS SMD
In Stock : 16485
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Frequency Stability ±20ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.200" W (7.00mm x 5.08mm)
Product Status Active
Ratings -
Series ASV
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Abracon LLC
Base Resonator Crystal
Frequency 16.384 MHz