ATCA-01-200M-V
Abracon LLC
Product No:
ATCA-01-200M-V
Manufacturer:
Abracon LLC
Description:
FIXED IND 20UH 3A 21 MOHM TH
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.709" L x 0.453" W (18.00mm x 11.50mm)
Product Status Active
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 20 µH