ATE1-30S-24VDC
Autonics
Product No:
ATE1-30S-24VDC
Manufacturer:
Autonics
Description:
RELAY TIME DELAY 30SEC 3A 250V
User Guide
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Delay Time Fixed, 30 Sec
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Series ATE
Function On-Delay
Voltage - Supply 24VDC
Mfr Autonics
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Box
Contact Rating @ Voltage 3A @ 250VAC