ATF750CL-15SC
Microchip Technology
Product No:
ATF750CL-15SC
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
24-SO
Description:
IC CPLD 10MC 15NS 24SO
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA)
Voltage Supply - Internal 4.75V ~ 5.25V
Number of I/O 10
Programmable Type EE PLD
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 24-SO
Number of Macrocells 10
Series ATF750C(L)
Package / Case 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)