ATS11W-11
Autonics
Product No:
ATS11W-11
Manufacturer:
Autonics
Description:
RELAY TIME DELAY 10HR 3A 250V
In Stock : 17
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Delay Time 0.1 Sec ~ 10 Hrs
Circuit SPDT (1 Form C), DPDT (2 Form C)
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Series ATS11W
Function Repeat Cycle, Twin Timer
Voltage - Supply 12VDC
Mfr Autonics
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Box
Contact Rating @ Voltage 3A @ 250VAC