Home / Crystals / ATS135SM-1
minImg
ATS135SM-1
CTS-Frequency Controls
Product No:
ATS135SM-1
Description:
CRYSTAL 13.5000MHZ 20PF SMD
User Guide
Load Capacitance 20pF
Frequency Tolerance ±30ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Frequency Stability ±50ppm
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.437" L x 0.190" W (11.10mm x 4.83mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms
Ratings -
Series ATS-SM
Type MHz Crystal
Package / Case HC-49/US
Mfr CTS-Frequency Controls
Frequency 13.5 MHz