Home / TVS Diodes / ATV02W120B-HF
minImg
ATV02W120B-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV02W120B-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC SOD123
In Stock : 141941
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.05A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V