Home / TVS Diodes / ATV02W580-HF
minImg
ATV02W580-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV02W580-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
SOD-123F
Description:
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.14A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 64.4V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V
Package / Case SOD-123F
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V