Home / TVS Diodes / ATV04A330JB-HF
minImg
ATV04A330JB-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV04A330JB-HF
Manufacturer:
Comchip Technology
Package:
DO-214AC (SMA)
Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMA
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 7.5A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 36.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Product Status Active
Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 53.3V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 33V