Home / TVS Diodes / ATV04A401J-HF
minImg
ATV04A401J-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV04A401J-HF
Description:
TVS DIODE 400VWM 648VC SMA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 620mA
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 447V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 648V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 400V