Home / TVS Diodes / ATV50C480JB-HF
minImg
ATV50C480JB-HF
Comchip Technology
Product No:
ATV50C480JB-HF
Description:
TVS DIODE 48VWM 77.4VC DO214AB
In Stock : 2450
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 155°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 64.6A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 53.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77.4V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 48V