ATZB-A24-UFLR
Microchip Technology
Product No:
ATZB-A24-UFLR
Manufacturer:
Microchip Technology
Description:
RF TXRX MODULE 802.15.4 U.FL SMD
User Guide
DigiKey Programmable Not Verified
Current - Transmitting 50mA
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Serial Interfaces I²C, JTAG, SPI, UART, USART
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
RF Family/Standard 802.15.4
Power - Output 20dBm
Antenna Type Antenna Not Included, U.FL
Series ZigBit™
Sensitivity -104dBm
Memory Size 128kB Flash, 4kB EEPROM, 8kB RAM
Package / Case PCB Module
Data Rate 250kbps
Current - Receiving 23mA
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Modulation -
Mfr Microchip Technology
Frequency 2.4GHz