AU01ZC221KA72A
KYOCERA AVX
Product No:
AU01ZC221KA72A
Description:
CAP CER 220PF 10V X7R 0201
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series AU
Package / Case 0201 (0603 Metric)
Thickness (Max) -
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 220 pF