AVRL161D6R8GTA
TDK Corporation
Product No:
AVRL161D6R8GTA
Manufacturer:
TDK Corporation
Description:
COMMERCIAL GRADE MULTILAYER CHIP
In Stock : 2345
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 21.6 V
Capacitance @ Frequency 6.8 pF @ 2 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 27 V
Varistor Voltage (Max) 32.4 V
Series AVRL
Energy 0.01J
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr TDK Corporation
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 20 V
Current - Surge 1 A