AWH30G-E232-IDC-R
Assmann WSW Components
Product No:
AWH30G-E232-IDC-R
Description:
CONN HEADER 30POS IDC GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 30
Color Gray
Contact Finish Thickness -
Contact Finish Gold
Contact Type Male Pin
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Mounting Type Panel Mount
Fastening Type Latch Lock/Eject Hooks, Long
Product Status Obsolete
Wire Gauge -
Series -
Wire Type Ribbon Cable
Mfr Assmann WSW Components
Pitch 0.100" (2.54mm)